Oferta

Znieczulenia

Znieczulenia


To nie lada wyzwanie przekonać pacjenta, że leczenie zębów może być zupełnie bezbolesne, a przy tym całkowicie bezpieczne. Obecnie to strach przed bólem jest winowajcą odkładanych w nieskończoność wizyt u dentysty, a nie sam ból. Nowoczesna anestezjologia pozwala na całkowite zniesienie bólu, nawet w 99% przypadków.


W naszym gabinecie do znieczuleń miejscowych stosujemy artykainę – środek znieczulający najnowszej generacji. To aktualnie najlepsze znieczulenie, jakie może być stosowane podczas zabiegów stomatologicznych. W odróżnieniu od najczęściej stosowanej przez dentystów lidokainy, artykaina wykazuje silniejsze działanie przeciwbólowe –  jest zatem skuteczniejsza. Dodatkowo jest metabolizowana w surowicy (a nie w wątrobie), charakteryzuje się krótkim czasem półtrwania i szybką eliminacją z organizmu, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo jej stosowania.


Do wstrzykiwania znieczuleń nie używamy strzykawki z igłą. Wszyscy wiemy, że standardowa iniekcja czy karpula jest dla pacjentów bolesna. Stosujemy najnowsze metody aplikacji znieczuleń, które są całkowicie bezbolesne! Zarówno Citoject (skuteczne i natychmiastowe znieczulenie pojedynczego zęba – bardzo precyzyjne dawkowanie) jak i The Wand™ (komputerowy system znieczulający sterowany mikroprocesorem) to metody, które jeszcze kilka lat temu mogły się wydawać zupełnie abstrakcyjne, a dziś są najbardziej efektywnym sposobem na skuteczne znieczulenie przed zabiegiem stomatologicznym.


Na życzenie pacjenta,  stosujemy dodatkowo premedykację (zamiast niebezpiecznej narkozy), której celem jest zniesienie lęku, niepokoju i wprowadzenie pacjenta w dobry nastrój. Po zastosowaniu medykamentu pacjent jest „wyłączony” na czas trwania zabiegu, ale w dalszym ciągu zachowuje wszystkie funkcje (porusza się, oddycha). Po ustaniu działania substancji pacjent z reguły nie pamięta ostatnich dwóch godzin, zatem sam zabieg nie będzie nawet wspomnieniem.


U dzieci stosujemy sedację, czyli farmakologiczne uspokojenie przedzabiegowe w postaci łyżki słodkiego syropu. Bezpieczna i skuteczna metoda zmniejszenia napięcia i niepokoju naszych pociech.


 

Nasi partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies