Oferta

Protetyka

Protetyka


Protetyka jest działem stomatologii obejmującym rekonstrukcję zniszczonych tkanek zębów oraz uzupełnianiem braków zębowych. Celem leczenia protetycznego jest poprawa estetyki oraz usprawnienie funkcji żucia, mając na uwadze przede wszystkim komfort pacjenta.


W naszym gabinecie stosujemy systemy wspomagające CAD/CAM,  które zapewniają wyjątkową precyzję i perfekcyjne wykonanie. Dodatkowo eliminują one konieczność stosowania różnych stopów metali. Uzupełnienia są trwalsze, idealnie przylegające do tkanek zęba, a przez to bardziej estetyczne.


Nasza oferta:

  • protezy częściowe, całkowite,
  • korony, mosty,
  • licówki,
  • onlay, inlay,
  • implantoprotetyka – struktury na implantach,
  • niestandardowe leczenie protetyczne

Dla zapewnienia optymalnej retencji, stabilizacji, podparcia i estetyki protez ruchomych stosujemy tzw. elementy precyzyjne. W ofercie znajdziesz protezy mocowane na teleskopach (system podwójnych koron), belce (tzw. belka Doldera), zatrzaskach kulkowych, zasuwach czy interlockach.

Wykonujemy także protezy dziecięce oraz utrzymywacze przestrzeni. Braki w uzębieniu młodych pacjentów są spowodowane najczęściej próchnicą lub urazem mechanicznym (np. w skutek wypadku). Protezy są zbudowane w taki sposób, aby nie utrudniać fizjologicznej wędrówki zębów, wynikającej ze wzrostu dziecka. Dbamy o prawidłowy zgryz konstrukcyjny, który odzwierciedla właściwe uwarunkowania anatomiczne oraz fizjologiczne, którymi cechuje się w danej fazie rozwoju narząd żucia dziecka.


Korony i mosty protetyczne to świetne rozwiązanie dla osób chcących odbudować zniszczone zęby. Korony wykonywane są z porcelany na precyzyjnej i wytrzymałej podbudowie. Nowoczesne technologie pozwalają na idealne dopasowanie korony do zęba, która może służyć nawet kilkadziesiąt lat! Mosty cementowane na stałe na bazie własnych zębów zapewniają optymalną wygodę w porównaniu z mało komfortową protezą ruchomą.


Licówki porcelanowe są przeznaczone dla osób, których zęby nie posiadają zbyt dużych wypełnień. To dobry sposób na poprawę estetyki uśmiechu. Licówki to cienkie, porcelanowe nakładki mocowane do powierzchni zębów w odcinku przednim. Dzięki licówkom uzyskasz poprawę kształtu, wielkości czy koloru zębów. Możliwe jest także skorygowanie niewielkich wad zgryzu.

Inlay i onlay to specjalnie przygotowane wkłady koronowe stosowane w przypadku rozległych uzupełnień w zębach trzonowych i przedtrzonowych. To alternatywa tradycyjnie stosowanych plomb. Dają możliwość odtworzenia naturalnego kształtu zęba, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej trwałości, estetyki i szczelności wypełnienia.


Implantoprotetyka, czyli najbardziej komfortowe rozwiązanie dla pacjentów cierpiących z powodu całkowitego braku uzębienia. Zamiast tradycyjnych ruchomych protez całkowitych można zastosować pewne struktury osadzane na implantach, zarówno struktury ruchome jak i stałe. Nasza oferta obejmuje m.in. estetyczne korony pełnoceramiczne CAD/CAM, tradycyjne korony ceramiczne, mosty uzupełniające braki wielozębowe czy ekskluzywne protezy precyzyjne. Mocowane na implantach za pomocą zatrzasków, belki lub teleskopów. Stosowanie uzupełnień na implantach to nie tylko odzyskanie pewności siebie i znacznie większy komfort użytkowania, ale również zapobieganie zanikowi kości.


Nasi partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies