Oferta

Periodontologia

Periodontologia


Periodontologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób dziąseł i pozostałych tkanek otaczających zęby, czyli przyzębia. W naszej klinice najważniejszym elementem periodontologii jest postawienie właściwej diagnozy, która w dalszym etapie przynosi najwyższą skuteczność leczenia.


Stany zapalne dziąseł czy przyzębia są najczęściej wywołane przez zalegający kamień nazębny, który usuwamy przy pomocy skalera, piaskarki i poprzez polerowanie powierzchni zębów.
Kolejną przyczyną zapalenia dziąseł mogą być bakterie – tzw. zapalenie bakteryjne. Tutaj pojawia się problem, który jest często pomijany przez lekarzy dentystów. Otóż należy sprecyzować, która bakteria jest odpowiedzialna za stan zapalny i dopiero po jej rozpoznaniu właściwie dobrać lekarstwo. Lekarze często bagatelizują potrzebę wykonania badań i od razu przepisują pacjentom jeden i ten sam lek z antybiotykiem, który wielokrotnie okazuje się albo nieskuteczny albo zbyt silny, a na domiar złego przynoszący szereg działań niepożądanych.


Rodzajów bakterii wywołujących zapalenie jest dużo. W celu dokładnego ustalenia stosujemy badania genetyczne bakterii. Są one proste, bezbolesne i w 100% skuteczne - badanie takie polega pobraniu wymazu z kieszonek dziąsłowych przy pomocu miękkich papierowych wskaźników. Badania te pozwalają dobrać właściwe lekarstwo oraz ustalić optymalne dawki.
Periodontologia w dalszym ciągu bywa tematem ignorowanym zarówno przez pacjentów, jak i stomatologów. Większość Polaków choruje na zapalenie dziąseł i nawet o tym nie wiedzą! W końcu tyle się mówi o tym, że należy dbać o zęby… o dziąsłach zapominając.


Reklamowane pasty do zębów, płukanki, które według producentów pozwalają uporać się z zapaleniem dziąseł, tak naprawdę tylko maskują problem, a nie leczą. Z wiekiem, nieleczony stan zapalny postępuje, zamieniając się w chorobę przyzębia. Często jest już za późno na leczenie bezinwazyjne. Pojawiają się recesje, odsłonięte szyjki lub zęby zaczynają się chwiać. U nas wyleczysz wszystkie te przypadki. Nawet w bardzo zaawansowanym stadium. Jednak lepiej z tym nie zwlekać i rozpocząć leczenie jak tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy choroby dziąseł.


 

Nasi partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies