Oferta

Medycyna Estetyczna

Medycyna Estetyczna


WSTĘP


Najlepsze efekty wyglądu twarzy uzyskuje się przy współpracy doświadczonej specjalistycznej kadry stomatologicznej i lekarza medycyny estetycznej.
Wygląd twarzy determinowany jest kształtem kości twarzy, obecnością wszystkich zębów harmonijnie ustawionych w odpowiedniej relacji szczęki i żuchwy. Zatem wszystkie działania zmierzające do dobrego wyglądu twarzy powinny być wykonywane w zespole lekarz stomatolog, ortodonta - lekarz medycyny estetycznej.
Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane przypadkowo i pod wpływem reklamy pogłębiają problemy zębowe i zaburzenia w wyglądzie twarzy. Korekta ust, ich powiększanie wpływają na zęby w strefie estetycznej pogłębiając już istniejącą wadę. Przyczyną zapadniętych policzków i „chomików” są braki zębów w strefach podparcia, co oznacza, że aby uzyskać trwały efekt - jest konieczność „wydłużenia” dolnego piętra twarzy poprzez uzupełnienie zębów trzonowych.
Zabiegi medycyny estetycznej bez uwzględnienia logicznych zasad powodują efekt „śmiesznego wyglądu” lub też efekt bardzo krótki- odwrotny do oczekiwanego.
Zaplanowane i wykonywane w określonej kolejności leczenie za pomocą małoinwazyjnych metod może przynieść spektakularne efekty.


OFERTA


TOKSYNA BOTULINOWA

Toksyna botulinowa jest jednym z najbardziej popularnych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Podanie preparatu likwiduje zmarszczki mimiczne i ogranicza ich powstawanie
w przyszłości, przy czym skóra nadal pozostaje wrażliwa na dotyk. Początek działania toksyny pojawia się już po 2-3 dniach, a efekt utrzymuje się około 3-  6 miesięcy.
Zastosowanie:
- korekcja zmarszczek poprzecznych czoła;
- korekcja „lwiej” zmarszczki;
- korekcja zmarszczek wokół oczu („kurze łapki”);
- korekcja zmarszczek okolic dolnej powieki, ust i brody;
- korekcja  zmarszczek na szyi i dekolcie;
- podnoszenie brwi („efekt otwartego oka”) i kącików ust;
- likwidowanie nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp;
- leczenie zgrzytania zębami (bruksizm);
- terapia skóry łojotokowej.

Przeciwskazania:

-infekcja (zarówno ogólnoustrojowa jak w miejscu zabiegu)
-ciąża i okres karmienia piersią
-zaostrzenia choroby przewlekłej
-nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
-choroby nowotworowe
-miastenia i zespół Lamberta-Eatona
-zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
-nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu


MEZOTERAPIA SKINBOOSTERS RESTYLANE


Zabieg odmładzający – nawilżenie i rewitalizacja skóry.
Zalety Skinboosters to natychmiastowe nawilżenie, redukcja zmarszczek, odbudowa struktury skóry, ochrona przed wolnymi rodnikami. Skinboosters nie jest wypełniaczem, dlatego zabieg nie zwiększa objętości ani nie zmienia rysów twarzy- skóra po zabiegu wygląda na zdrowszą, młodszą i pełną blasku- ale zachowuje przy tym naturalny, nieprzerysowany wygląd.
Zabieg jest mało inwazyjny- po zastosowaniu przez lekarza miękkiej kaniuli na skórze pozostają tylko dwa niewidoczne punkty, co pozwala niemal natychmiast po zabiegu wrócić do normalnego funkcjonowania. Zabieg możemy też wykonać o każdej porze roku.
Jak działa Skinboosters ? Przede wszystkim mocno pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu typu I oraz elastyny. „Wznowienie” tej produkcji sprawia, że wyglądamy młodziej, skóra jest bardziej promienna, wygładzona, a drobne zmarszczki wypłaszczone. Pierwsze efekty widać po 3-4 tygodniach. Skinboosters oferuje także błyskawiczną poprawę wyglądu skóry - na poziomie naskórka.
Zalecana ilość zabiegów
Aby optymalnie i długotrwale nawilżyć skórę, Restylane rekomenduje, aby pierwsza kuracja składała się z 3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych.


WYPEŁNIACZE


To powszechna metoda wykorzystywana do spłycenia zmarszczek,przywrócenia młodzieńczego wyglądu twarzy, modelowania i zwiększenia objętości wybranych partii takich jak ust, brody czy policzków. Zastosowanie wypełniaczy pozwala na uzyskanie szybkiego efektu przy stosunkowo niskim ryzyku powikłań. Efekty- w zależności od zastosowanego preparatu utrzymują się od 6 do 9 miesięcy.
W naszym gabinecie stosowane są produktu firmy Restylane oraz Stylage.
Marka Restylane istnieje od ponad 23 lat. Jej pierwszy produkt, klasyczny Restylane, to dziś najlepiej przebadany klinicznie i najbezpieczniejszy na rynku wypełniacz, bazujący na stabilizowanym kwasie hialuronowym. Dziś w portfolio Restylane jest aż 11 różnych produktów, dzięki którym możesz mieć zdrowo wyglądającą, pełną blasku i jędrną skórę. Produktami Restylane można skorygować niedoskonałości, zawsze zachowując przy tym Twoje unikatowe, naturalne rysy twarzy. Oryginalność jest dla Restylane kluczowa.
Produkty STYLAGE® to gama wypełniaczy tkankowych, umożliwiająca wypełnienie zmarszczek i zagłębień na skórze, uzupełnienie lub nadanie objętości wybranym partiom twarzy czy też nawilżenie skóry i poprawę jej kondycji, w zależności od problemu zdiagnozowanego przez lekarza i wybranego do zabiegu produktu. STYLAGE® to monofazowe żele na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego (z wyjątkiem STYLAGE® Hydro, który zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy) pochodzenia niezwierzęcego, zawierające mannitol lub sorbitol – substancje o działaniu przeciwutleniającym, które chronią kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją po iniekcji do tkanki.


DR CYJ- MEZOTERAPIA IGŁOWA NA SKÓRĘ GŁOWY


Dr. Cyj Hair Filler to pierwszy na świecie preparat peptydowy pochodzenia niezwierzęcego wykorzystywany w terapii problemów z włosami. Zawiera siedem opatentowanych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe.
Efekty zabiegu:

-pobudzenie krążenia krwi w skórze głowy i rewitalizacja mieszków włosowych,
-pobudzenie wzrostu włosów poprzez zwiększenie wielkości mieszków włosowych,
-zatrzymanie procesu wypadania włosów,
-zagęszczenie włosów i jednocześnie pielęgnacja skóry głowy.

Wskazania do zabiegu: pacjenci z alopecją (łysieniem) – zarówno kobiety jak i  mężczyźni, kobiety i mężczyźni z cienkimi, przerzedzonymi włosami, osoby po transplantacji włosów, które chcą je wzmocnić, pacjenci z alopecją (łysieniem) stosujący inne terapie powstrzymujące wypadanie włosów/przyspieszające ich odrost, które chcą wzmocnić efekt terapii.

Zalecana częstotliwość: Kompletny program zabiegowy obejmuje cykl 4 zabiegów wykonywanych co 2 tygodnie. Pierwsze zauważalne efekty obserwowane są już po 15 dniach od rozpoczęcia kuracji. Zabieg rekomendowany jest dla kobiet i mężczyzn w leczeniu problemów z włosami o różnym nasileniu i podłożu. To pierwszy preparat dający tak spektakularne efekty. Dla powodzenia procesu leczenia, w trakcie trwania kuracji bezwzględnie zakazane jest spożywanie alkoholu - nawet w niewielkich ilościach. Dla podtrzymania efektu i przedłużenia działania zabiegu Dr. Cyj Hair Filler zaleca się wykonanie kuracji przypominającej po 6 miesiącach od zakończenia pierwszej serii iniekcji preparatem.
Przeciwwskazania
- choroba nowotworowa,
- stan zapalny okolicy owłosionej skóry głowy,
- otwarte rany okolicy owłosionej skóry głowy,
- ciąża i okres karmienia piersią.


NUCLEOFILL – LIFTING NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM


Nucleofill składa się z wysokooczyszczonych, długołańcuchowych polinukleotydów, które  wnikają do wnętrza komórek i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg preparatem Nucleofill dedykowany jest dla wszystkich którzy zauważyli u siebie utratę elastyczności i jędrności skóry.
Efekty zabiegu:
- Uelastycznienie i rewitalizacja skóry
- Lifting skóry
- nawilżenie
- ogólną poprawę wyglądu skóry (gładkość, gęstość skóry)

Nucleofill jest zalecany także do leczenia blizn i rozstępów.
Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza przy użyciu kaniuli lub igły. Efekty są wyraźne ale naturalne, bez zmieniania rysów twarzy. Efekt liftingujący po zabiegu utrzymuje się zwykle do 18 miesięcy. W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej wykonać serię 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.


PROFHILO – MOLEKUŁA MŁODOŚCI


Dzięki zastosowaniu naturalnego wyselekcjonowanego kwasu hialuronowego o najwyższym jak do tej pory stężeniu oraz nowej generacji sieciowania kwasu hialuronowego, powstał preparat o działaniu wielopoziomowym. Oznacza to, że odmładzamy nie tylko skórę, lecz także tkankę podskórną, która stanowi rusztowanie skóry.
ROFHILO nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy ani jej nie poszerza, wręcz przeciwnie – wysmukla i wygładza rysy twarzy poprzez natychmiastowe nadanie skórze sprężystości.
 Wskazania do zabiegu:
- brak napięcia i elastyczności skóry
- zmarszczki
- opadnięty owal skóry, tzw. chomiczki
- utracona objętość
- zwiotczenie twarzy
- poprawa wyglądu skóry twarzy
- skóra wiotka, cienka mało elastyczna i przesuszona
Kompleksowa terapia odmładzająca składa się najczęściej z 2 zabiegów wykonywanych w odstępie miesiąca. W przypadku bardzo wiotkiej skóry, zalecany jest 3 zabieg w odstępie kolejnych dwóch miesięcy. Uzyskane efekty utrzymują się zazwyczaj od 12 do 18 miesięcy.


NICI LIFTINGUJĄCE


Bardzo skuteczna metoda podnoszenia i rewitalizacji zwiotczałych tkanek twarzy. Specjalistyczne nici mocują się w tkankach i naprowadzają je na pierwotne położenie. Osiągamy w ten sposób przywrócenie naturalnej krągłości 3D twarzy, ujędrnienie oraz napięcie skóry. Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, i postępują wraz ze stymulacją produkcji kolagenu i elastyny. Efekty liftingu nićmi mogą trwać od 18 do 24 miesięcy.
Efekty zabiegu:
- natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 2 lat
- wygładzenie zmarszczek i poprawa konturu twarzy
- poprawa napięcia, jędrności, nawilżenia i dotlenienia skóry

Zalety Zabiegu:    
- szybki i bezbolesny zabieg
- bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
- brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
- nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
Wskazania
- korekcja zwiotczenia skóry i redukcja oznak starzenia
- lifting szyi
- lifting czoła
- utrata jędrności i napięcia skóry
- modelowanie wybranych partii twarzy
- likwidacja tzw. „chomików”
- poprawa owalu twarzy
- przywrócenie objętości w okolicy jarzmowej
- asymetria łuków brwiowych
- opadające ramiona tzw. pelikany
Przeciwwskazania
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
- choroby autoimmunologiczne
- choroby nowotworowe
- ciąża i okres karmienia piersią
- cukrzyca
- epilepsja
- łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu
- opryszczka
- skłonność do powstawania bliznowców
- zaburzenia krzepnięcia krwi


LECZENIE BRUKSIZMU


Bruksizm to inaczej mimowolne zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi. Ma ono zazwyczaj miejsce w czasie nocnego odpoczynku. Osłabione zgrzytaniem zęby stają się słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia. Bruksizm może powodować deformacje zgryzu.

Leczenie bruksizmu botoksem jest skuteczne gdyż pozwala zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe, czyli tzw. szczękościsk. Działanie toksyny botulinowej powoduje bezpieczny i odwracalny proces zaniku siły mięśniowej w płytce ruchu. W naszym gabinecie zabiegi leczenia bruksizmu są przeprowadzane we współpracy lekarza medycyny estetycznej oraz stomatologa.


LECZENIE NADPOTLIWOŚCI BOTOXEM


Nadpotliwość dosięga 2-3% ludzkości, a zatem jest problemem bardzo powszechnym. Dotyczy głównie obszaru dłoni, stóp, pach i czoła.  

Zastosowana w trakcie zabiegu toksyna botulinowa, jest neurotoksyną, która łączy się z zakończeniami nerwowymi w gruczołach potowych. Proces ten blokuje uwalnianie chemicznego przekaźnika (acetylocholiny), który stymuluje wytwarzanie potu. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, przy użyciu bardzo cienkiej igły.
Efekty pojawiają się po kilku dniach, a po tym czasie nadmierne pocenie zostaje zahamowane.
Efekty utrzymują się od 6 do 8 miesięcy.

Nasi partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies