Oferta

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze


Leczenie zachowawcze, w najprostszym ujęciu, polega na usunięciu ognisk próchnicy i zastąpieniu ich wypełnieniem. Materiały do wypełnień bywają różne. W naszym gabinecie używamy najlepszych, jakie oferuje współczesny rynek medyczny.


W ujęciu bardziej precyzyjnym, leczenie zachowawcze to przede wszystkim dążenie do zachowania jak największej ilości tkanek własnych zęba. Im mniejsza ingerencja (a co za tym idzie - mniej bólu), tym lepiej.


W przypadkach, gdy ubytek próchnicowy nie jest bardzo zaawansowany, stosujemy niedawno opracowaną metodę DMG Icon, charakteryzującą się bezinwazyjnym leczeniem próchnicy początkowej. Wykazuje ona bardzo wysoką skuteczność. Już nie musimy wiercić w Twoim zębie, szkliwo zostaje zregenerowane bezinwazyjnie! Niemożliwe?
Metoda polega na miejscowym wytrawieniu szkliwa (oczyszczeniu z bakterii), dokładnym osuszeniu i infiltracji specjalnej światłoutwardzalnej żywicy, która regeneruje tkanki własne zęba. Bez borowania! Technologia jest skuteczna i stosunkowo tania w porównaniu z tradycyjną metodą leczenia. Co najważniejsze –  100% bezbolesna i bezstresowa!


Jeśli Twoje ubytki próchnicowe osiągają już zaawansowane stadium, możesz być pewny, że nasze materiały do wypełnień są najwyższej jakości. Często stosowane w gabinetach dentystycznych kompozyty pochodzące z lat 90-tych (tradycyjne „plomby światłoutwardzalne”) posiadają skurcz polimeryzacyjny (kurczą się w czasie naświetlania, utwardzania) przez co pozostają nieszczelne. W następstwie, na łączeniu kompozytu z zębem powstaje szczelina, której efektem staje się próchnica (tzw. próchnica wtórna). Na domiar złego szybko się przebarwiają. Nasze kompozyty (Gradia, Essentia i Heliomolar) są pozbawione tych wad. Charakteryzują się wytrzymałością i stabilnością koloru.


Proces leczenia zaawansowanej próchnicy w naszym gabinecie nie polega na ciągłym podleczaniu stale psujących się zębów, ale na ich całkowitym wyleczeniu!


Nasi partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies