Oferta

Leczenie endodontyczne (kanałowe)

Leczenie endodontyczne (kanałowe)


Endodoncja jest działem stomatologii zachowawczej. Podstawę leczenia w tym obszarze stanowi leczenie kanałowe. Jego istotą jest leczenie nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, czyli nerwów i naczyń krwionośnych znajdujących się wewnątrz zęba.


Ubytki próchnicowe, szczeliny między wypełnieniem a zębem, pęknięcia, ułatwiają drogę bakteriom, które dostając się do wnętrza zęba wywołują zapalenie miazgi, co może objawiać się silnym bólem. Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na oczyszczeniu wnętrza zęba z bakterii oraz martwych lub obumierających tkanek miazgi, wielokrotnym zdezynfekowaniu kanałów korzeniowych oraz wypełnieniu ich właściwym materiałem.


W naszym gabinecie leczenie endodontyczne to przede wszystkim aptekarska dokładność. Procedura leczenia kanałowego wymaga precyzji i poświęcenia odpowiedniej ilości czasu, adekwatnej do danego przypadku. Często dentyści wykonują ten zakres czynności niedokładnie, w pośpiechu. Niestaranne czyszczenie, resztki narzędzi pozostawione w kanałach, stosowanie materiałów do wypełnień ulegających  resorpcji (rozkładaniu się bądź wchłanianiu z upływem czasu); to przykłady popularnej wśród dentystów niedbałości w zakresie endodoncji. My leczymy skrupulatnie, zgodnie ze sztuką. Wspomniane uchybienia i nieprawidłowości są u nas wykluczone.


Używamy najnowszego sprzętu do opracowywania kanałów. Także mikroskopu, niezbędnego do wykonywania zabiegów wymagających dużej precyzji. Kanały są wypełniane na zimno lub na ciepło, w zależności od potrzeb i przypadku klinicznego. Zdarza się, że poprawiamy pracę wykonaną w innych gabinetach stomatologicznych. Usuwamy kawałki złamanych narzędzi, wypełniamy powtórnie kanały niedopełnione bądź wypełnione nieszczelnie. Wszystkie zabiegi w zakresie leczenia endodontycznego są przeprowadzane bezboleśnie z użyciem znieczulenia miejscowego.


Efekty leczenia kanałowego w naszym gabinecie są widoczne przez długie lata. To rozsądna inwestycja w zdrowie. Jeszcze nie tak dawno chore zęby były skazane na usunięcie, a dziś możesz je skutecznie leczyć i uratować. Warto skorzystać z tej szansy.


Nasi partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies