Oferta

Leczenie dzieci

Leczenie dzieci


Leczenie zębów dzieci różni się istotnie od leczenia dorosłych. Każde dziecko jest dla nas szczególnym pacjentem. Wszystkim maluchom poświęcamy dużo uwagi, aby zrozumieć ich potrzeby, zniwelować strach i dać poczucie bezpieczeństwa. Już od pierwszego spotkania staramy się budować pozytywną relację, która kształtuje późniejsze nastawienie dziecka do gabinetu stomatologicznego.


Kiedy dziecko przychodzi do nas z bólem, zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne może okazać się udzielenie pomocy i wykonanie zabiegów. Przede wszystkim niczego nie robimy na siłę, staramy się odpowiednio zmotywować dziecko i działać spokojnie. W niektórych przypadkach stosujemy sedację, czyli farmakologiczne uspokojenie przedzabiegowe w postaci łyżki słodkiego syropu –  bezpieczna i skuteczna metoda zmniejszenia napięcia i niepokoju naszych pociech.  Oferujemy najnowsze systemy znieczuleń, dzięki którym zarówno zabieg jak i podanie znieczulenia jest całkowicie bezbolesne. Po efektywnej wizycie dzieci otrzymują od nas różne nagrody (najczęściej zabawki). Dzięki tym elementom kolejne wizyty są dla maluchów mniej stresujące.


Zawsze zachęcamy rodziców do wizyt adaptacyjnych (zanim u dzieci wystąpią pierwsze bóle zębów). W czasie takiego spotkania oswajamy dzieci z gabinetem, urządzeniami stomatologicznymi i personelem. Wspominamy o tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Oczywiście każda wizyta adaptacyjna jest łączona z przeglądem zębów. Po takiej wizycie dziecko kojarzy gabinet stomatologiczny z miłym spędzeniem czasu, a nie z nieprzyjemnymi czy bolesnymi zabiegami. Dlatego wizyty adaptacyjne są tak ważne. Pozwalają na uniknięcie stresu w późniejszym czasie. Pamiętajmy, że spokojne dziecko to spokojny rodzic.


Profesjonalna opieka stomatologiczna już od najmłodszych lat to niezwykle ważny element wychowania. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbasz o zdrowie zębów swoich pociech, ustrzeżesz je przed skomplikowanym i często kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.


Nasi partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies